KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13294178
*
nr 1329 4178
Guido Odierna
(1913-1991), Italien
Oljemålning, Capri. Signerad a tergo. Olja på duk, 49x60 cm
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2020
kl 18:48:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 15:43:04
1
1.800 kr
25/5 17:22:57
2
1.600 kr
25/5 17:22:57
1
1.700 kr (Budbetjänt)
25/5 17:24:47
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Guido Odierna
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.
Läs mer om Guido Odierna
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: capri europa guido odierna italien italiensk italiensk konst italiensk konstnär italienska konstnärer italy olja olja på duk oljemålning oljemålningar sydeuropa
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Guido Odierna
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Guido Odierna
nr 1329 4178
Guido Odierna
(1913-1991), Italien
Oljemålning, Capri. Signerad a tergo. Olja på duk, 49x60 cm
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 15:43:04 | 1 | 1.800 kr |
25/5 17:22:57 | 2 | 1.600 kr |
25/5 17:22:57 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
25/5 17:24:47 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Guido Odierna
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.Läs mer om Guido Odierna
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: capri europa guido odierna italien italiensk italiensk konst italiensk konstnär italienska konstnärer italy olja olja på duk oljemålning oljemålningar sydeuropa
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30